Главная » Статьи » Мои статьи

Повернення отця Георгія Флоровського
Протоієрей Іоанн, Олександр Чуднов і отець Володимир Сорокін
 
 
Ми досить докладно повідомляли читачів про хід підготовки Днів пам'яті отця Георгія Флоровського, присвячених 100-річчю з дня його народження. Як зауважив владика Василій, єпископ Кіровоградський і Новомиргородський, у своєму "Слові про отця Георгія Флоровського", виголошеному перед віруючими і гостями біля входу до Свято-Покровського храму на Ковалівці, де колись був похрещений видатний філософ і богослов, нині вперше так широко відзначається річниця автора наукових і богословських творів, а самі ці твори отримали нарешті можливість з'явитися на батьківщині Г.Флоровського. 

Таки багато чого протягом Днів пам'яті отця Георгія Флоровського було вперше! Вперше відкрилася виставка "Родина Флоровських і світова духовна культура" в обласній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського. Як сказав один з головних організаторів цієї виставки і Днів загалом краєзнавець О.Чуднов, виставка діятиме достатньо довго для того, щоб усі бажаючі могли ознайомитися з нею. 
16 жовтня, після відкриття виставки, в залі рідкісної книги обласної наукової бібліотеки відбулося чергове зібрання недавно відновленого культурно-просвітницького клубу "Перевесло". В розмові взяли участь науковці й духовні особи з Києва, Нью-Йорка, Москви, Санкт-Петербурга і, звичайно ж, із Кіровограда. Розмова видалася цікавою вже тому, що під час неї були висловлені різні, часом протилежні думки й погляди на місце і роль спадщини Георгія Флоровського в богослів'ї та філософії, та про їхнє значення для нас нині, наприкінці XX століття. 
Наступного дня вранці в Кафедральному соборі Кіровоградської єпархії розпочалася божественна літургія, її очолив владика Василій. На урочистостях були присутні учасники розмови, що відбулася напередодні в "Перевеслі", а також голова обласної Ради народних депутатів В. Долиняк, інші офіційні особи. 
По завершенню літургії присутні в соборі мали можливість взяти участь у Хресному ході через усе місто до Свято-Покровської церкви на Ковалівці. Це теж відбувалося вперше за багато десятків років (і, до речі, остаточне рішення про проведення такого ходу було прийняте ледве не в останній момент, буквально напередодні урочистостей). Очолювали хід церковні достойники УПЦ та РПЦ - викладач Київської духовної академії, кандидат богослов’я протоієрей Іоанн, архімандрит Свято-Данилівського монастиря (Москва) Никодим, професор Санкт-Петербурзької духовної академії отець Володимир Сорокін (до речі, уродженець нашої області), владика Василій, єпископ Кіровоградський і Новомиргородський, а також настоятелі православних храмів міста. Під час Хресного ходу лунали церковні співи, псалми. Продовжилися вони і на порозі Свято-Покровського храму (до середини не заходили, оскільки храм не вмістив би всіх бажаючих)... 
Увечері в обласному українському музично-драматичному театрі імені М.Кропивницького відбулося урочисте засідання з нагоди 1ОО-річчя від дня народження отця Георгія Флоровського, яке вів заступник голови обласної Ради народних депутатів Д. Бірюков. Як зауважив ведучий, присутні зібралися, щоб віддати шану людині, котра "долею своєю і творчістю уособлює єдність Євразії й Америки" і чия спадщина належить до найвищих злетів людської думки і духовності. 
До присутніх зі своїми роздумами про значення духовної і наукової спадщини отця Г. Флоровського, а також з приводу проблем, що стосуються його долі та творчості, звернулися вже згадувані вище професор отець Володимир Сорокін, протоієрей Іоан, архімандрит Никодим, а також науковець з Москви, архіваріус інституту світової літератури імені М.Горького, кандидат філософії Анатолій Василенко. Завершився вечір концертом міського камерного хору "Велике славослів'я": хором диригував його художній керівник, заслужений діяч мистецтв України Юрій Любович. Звучали духовні твори Миколи Леонтовича, Артема Веделя, Кирила Стеценка, Олександра Архангельського, Степана Дегтярьова та О.Струмського. 

Кор. "Народного слова". На знімках у газеті: під час ювілейних заходів в обласній науковій бібліотеці імені Д.Чижевського; урочисте засідання в театрі (біля мікрофона стоїть зліва професор отець В.Сорокін); божественна літургія в Кафедральному соборі; Хресний хід вулицями міста: владика Василій звертається до віруючих біля Свято-Покровського храму. 

Фото І.ДЕМЧУКА 
“Народне слово” №121 (547), вівторок, 19 жовтня 1993 року. 

 
На фото: протоієрей Іоан, Олександр Чуднов і отець Володимир Сорокін
Категория: Мои статьи | Добавил: chudnov (15.07.2015) | Автор: Александр Чуднов E W
Просмотров: 447 | Теги: Кировоградщина, отец Владимир Сорокин, Георгий Флоровский, Александр Чуднов | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar